REKONTSRUKCE V KNIHOVNĚ

Krásný den přejeme. V prostorách knihovny bude probíhat v měsících leden - březen rekonstukce. Zatím se počítá s předběžným otevřením začátkem měsíce dubna. Budeme se na Vás na jaře těšit v krásných nových prostorách!!!

 
 
 

Pasování prvňáčků na čtenáře

Pondělky opět otevřeno, od 4.6.2018!

 

Dobré ráno, knihovnu můžete od dnešního dne navštívit opět i v pondělí v době 13 - 15h. Těšíme se na Vás a připravujeme nové tituly v dospělém oddělení. Pro děti jsou již některé nové knihy připraveny 

 
 

Omezení otevírací doby

Od 1.12. 2017 až do odvolání se mění otevírací doba knihovny. Otevřeno bude pouze ve středu, 14 - 17 hodin. Děkujeme za pochopení.

 
 
 

Prázdninová otevírací doba

Od července do konce srpna opět platí letní otevírací doba, tj. pondělí 7 - 11h a 12 - 16h a ve středu je knihovna uzavřena. První týden v červenci je knihovna uzavřena. Přejeme Vám krásné léto! 

 
 
 

Kouzelník v kině

 
 

Pasování prvňáčků na čtěnáře

 
 

Nové knihy v knihovně

Dobré dopoledne z knihovny. Nově máme v nabídce dlouho poptávané knihy Deník mimoňky, všech 9 dílů :-) Také nám dorazil nový díl Deníku malého poseroutky, již 11. v řadě a nový Harry Hole od Joa Nesbøho - Žízeň. 

Poseroutka a Nesbo budou k dispozici v knihovně od příštího pondělí :-)

 
 
 

NOC S ANDERSENEM SE BLÍŽÍ

Od dnešního dne si můžete vyzvedávat přihlášky na už pátou Noc s Andersenem, která bude probíhat v pátek, 31.3.2017 :-) Přihlášky si mohou vyzvedávat děti, které navštěvují 2. - 6.tř. Těšíme se na Vás!

 
 
 

PŘESUNUTÍ KNIHOVNY

Provoz knihovny probíhat v prostorách bývalé květinky, vedle cukrárny. Výpůjční doba zůstává nezměněna.

Děkujeme za pochopení.

 
 
 

Uzavření knihovny a její přesun

Ve středu, 1.2. bude knihovna uzavřena.

Děkuji za pochopení.

 
 
 

Uzavření knihovny

V pondělí 17.10.2016 bude knihovna od 12-ti hodin uzavřena. Využijte prosím dopoledních nebo středečních výpůjčních hodin.

Děkujeme za pochopení.

 
 
 

Světový bestseller i u nás 

Osmé pokračování legendární série z kouzelnického světa představuje dospělého Harryho Pottera a jeho nejmladšího syna Albuse v dalším boji s temnotou.

Dospělý Harry Potter žije celkem obyčejným životem, je zaměstnán jako úředník na ministerstvu kouzel, trpí přepracovaností a s manželkou vychovává tři děti. Ale něco z jeho bouřlivého mládí se neustále hlásí o pozornost a ukazuje se, že Harryho nejmladší syn Albus bude kráčet v otcových stopách po cestě, po které jít nechce. Minulost totiž nespí a temnota útočí z nečekaných směrů. 
Příběh je zpracován jako divadelní hra, kterou na námět J.K. Rowlingové napsal Jack Thorne. Tomu odpovídá i knižní podoba, která je pracovním scénářem. 
Hru s velmi dobrými ohlasy uvádí Palace Theatre v Londýně.

Zarezervujte si u nás knihu co nejdříve :-)

 
 
 

Knihovna uzavřena

Tuto středu, 5.10.2016 bude knihovna uzavřena. 

Děkujeme za pochopení.

 

Fotogalerie z Pasování prvňáčků

Přidali jsme fotogalerii z letiošního Pasování prvňáčků:

knihovnacm.rajce.net/5._pasovani_prvnacku_na_ctenare,_16.6.2016

 
 

PRÁZDNINOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA

Od poloviny června již pro pondělní knihovnu platí prázdninová otevírací doba. Poslední středeční výůjční den můžete využít 29.6. :-)
Děkujeme a přejeme Všem krásné prožití prázdninových dní, ideálně s dobrou knihou.
 
 

Výstava zpravodajů

Od pondělí 6. června do 10. června 2016 proběhne v zasedací síni obecního úřadu putovní soutěžní VÝSTAVA ZPRAVODAJů RYCHNOVSKA. 

Organizátorem soutěže je knihovna Mokré,  přihlásilo se celkem 42 obcí, měst a městysů. Výstava je přístupná v úřední dny v pondělí, středu od 8 h do 17 h, v úterý, čtvrtek a v pátek od 8 do 14 h. Srdečně vás zveme k prohlídce nejrůznějších obecních tiskovin a těšíme se na Vaše hodnocení.

Za Obecní knihovnu: J. Čížková, J. Štěpánová

 
 
 
 

Pasování prvňáčků na čtenáře

 
 
 

Člověče v sokolovně

 
 

11. 4. knihovna uzavřena

V pondělí, 11. 4. bude knihovna po celý den uzavřena. Děkuji za pochopení.

 
 
 
 

Fotografie z NSA 2016

knihovnacm.rajce.net/Noc_s_Andersenem_1.4._-_2.4._2016

 
 
 

Video ze stezky odvahy z Noci s Andersenem

Dobrý den,

NSA 2016 je úspěšně za námi a Vy se můžete podívat na video ze stezky odvahy, kterou děti v pátek večer procházely :-) Postupně pak nahrajeme ještě nějaké fotky. Letošní rok jich ale nebude mnoho, bylo tolik aktivit, že na focení nám moc času nezbývalo... 

youtu.be/7QVd55TBbiU

 
 
 

Odevzdání přihlášek

Dobrý den z knihovny, dnes je poslední možnost na odevzdání vyplněných přihlášek na NSA.

Od zítřejšího rána budeme postupně kontaktovat všechny vybrané děti, které se mohou těšit na dobrodružství v knihovně.

 
 
 
 
 

Celá Meřič čte dětem

 
 

Sháníme, pomůžete prosím?

Zdravíme z knihovny.
Akutně sháníme pro naši akci Noc s Andersenem žluté vnitřky z kinder vajíček a také nepotřebné hračky a postavičky z nich. Bereme i jakékoliv jiné postavičky, auta, atd.... podobné velikosti. Za každou věc budeme nesmírně rádi. Můžete nosit kdykoliv ve výpůjčních hodinách do knihovny, nebo mimo výpůjční hodiny na úřad do kanceláře paní Kubíčkové. Všem dárcům předem moc děkujeme. Co nevyužijme na NSA, poputuje automaticky na výtvarné dílny v knihovně, které opět začnou v dubnu a budou probíhat každé druhé pondělí odpoledne.
 
 
 
 
 

Přihlášky na Noc s Andersenem 2016

Již brzy vypukne každoroční oblíbená akce NOC S ANDERSENEM. Děti se mohou již ode dneška zastavit v knihovně, kde dostanou domů přihlášku k nocování. Letos je datum naplánováno na 1.4. Počet dětí je opět omezen, takže si pospěšte a vyzvedněte si přihlášku včas.

 

Jedinou podmínkou pro letošní účast je - napsat pár vět o tom, proč děti chtějí s námi v knihovně spát a účastnit se celé akce. Když připojí nějaký obrázek, nebo zážitek z předchozí Noci, pokud se již účastnily, nebude to na škodu. Termín odevzdání posledních přihlášek je 21. 3. 2016.

 

Jarní prázdniny v knihovně

Po dobu jarních prázdnin, tj. od 15. - 19. 2. bude knihovna uzavřena. Budeme se na Vás těšit zase v pondělí, 22. 2. :-)

 
 
 
 

Výpůjční doba v pondělí 11. 1. 2016

Dobrý den, dnes je knihovna otevřena pouze do 15-ti hodin. Děkujeme za pochopení.

 
 
 

Pondělní vybarvování

Počínaje dneškem budeme každé pondělí po celý den vybarvovat podle Vámi zvolených předloh z antistresových omalovánek pro děti i dospělé.
Moc se těšíme na krásná barevná výtvarná díla :-) 
 
 
 

Indiánská cesta V. Prachaře

Zhruba 50 pozorných posluchačů zhlédlo nesmírně poutavou přednášku Vladimíra "Arnie" Prachaře, cestovatele, fotografa, grafika a znalce severoamerických Indiánů. Jeviště kina se na 2,5 hodiny proměnilo ve spirituální místo, kde zazněl indiánský zpěv za doprovodu šamanského  bubínku, prostor provonil posvátný kouř a vůně koření a všichni diváci se přenesli do nádherné přírody kanadské Alberty a přilehlých provincií. Vladimír je výborný fotograf a prohlížet jeho nádherné fotografie přírody na velkém plátně v kině bylo velkým zážitkem. Jemu se naopak líbil zájem meziříčských diváků a slíbil, že zde nepromítal naposledy.

 
 
 
 

Pozvánka do kina na besedu

Vladimír Prachař - cestovatel, fotograf, grafik, duší Indián - procestoval celou řadu zemí světa, nejvíce však tomuto větrem ošlehanému světoběžníkovi učarovala Kanada, která se mu stala druhým domovem. Polovinu roku tedy tráví ve svém rodném Náchodě, tu druhou v kanadských Skalistých horách a v indiánských rezervacích. Skalisté hory se sice táhnou celým americkým kontinentem, ale jejich nejkrásnější část najdete právě v Kanadě. Tam se také nacházejí národní parky, které má Vladimír prochozeny křížem krážem, stejně jako prérie na východ od Skalistých hor, kam se vypravuje do rezervací za původními obyvateli – například za Černonožci a dále do hor za Shuswapy. Pravidelně se také účastní indiánských krojovaných slavností Powwow, při kterých ožívají staré tradice. Pobyt u indiánů a studium lidové moudrosti, spirituality, obřadů, přírodního léčení dnešních Indiánů nebo lépe Native Americans – Původních Američanů, jak se sami nazývají, patří k Vladimírovým celoživotním vášním.
Přijďte si poslechnout jeho strhující vyprávění doprovázené působivými fotografiemi!
 
 
 

Rozsvěcení vánočního stromu

 
 

Oslavy 120 let obecní knihovny se vydařily


Historie:
Dne 1. prosince 1895 byla v hostinci U Zeleného stromu pana Josefa Marla v Českém Meziříčí založena „Čtenářská beseda“. Hlavní náplní činnosti bylo půjčování knih a časopisů, ale také přednášky, zábavy a výlety. Trochu kuriózně zní ale další činnosti, jako byla koupě strojených hnojiv pro své členy-rolníky, koupě stroje na čištění obilí a strojku na setí jetele, společný nákup domácích potřeb či pojištění hovězího dobytka. To vše nesla tehdejší doba a potřeby společnosti. Členové se rovněž pyšnili kovovými klubovými odznaky. Další zajímavostí je, že v roce 1897 se stal čestným členem i spisovatel Svatopluk Čech.

 

Současnost:

V sobotu 7. listopadu 2015 vpodvečer se v Obecní knihovně v Českém Meziříčí uskutečnila oslava k příležitosti 120. výročí založení knihovny, pokračovatele Čtenářské besedy.

Slavnostní podvečer probíhal v budově obecního úřadu, kde naše knihovna i sídlí. Začátek byl v poklidném duchu v zasedací místnosti, kde byla instalována výstava fotografií „České Meziříčí mýma očima“, i výstava obrazů a řezbářských děl pana Petra Stančíka st. z Dobrušky. Naše pozvání přijal i jeho syn, Petr Stančík ml., který v dubnu tohoto roku obdržel ocenění Magnesia Litera v oblasti prózy za svou knihu Mlýn na mumie. Dvojici mužů z rodu Stančíků doplnila výtvarnice, řezbářka, betlémářka a ilustrátorka knih paní Jarmila Haldová ze Sedloňova.

Po přivítání hostů i návštěvníků knihovnicí Janou Čížkovou a starostou M. Žďárkem následovalo hudební okénko Jaroslava Čížka a poté jsme se přesunuli do klubovny místních Důchodců od Dědiny, kde bylo připraveno pro všechny pohoštění. Pan spisovatel se ujal autorského čtení ze svých knih, a i když nás zradila technika a světlo nesvítilo, poradili jsme si malou lampičkou, svíčkami po stolech a hned byla i atmosféra kouzelnější.

Když pan Stančík dočetl a dopovídal, přišla řada i na paní Haldovou. Povyprávěla nám nejen o své práci, ale i bohatých životních zážitcích malířky a řezbářky.

Po celou dobu byla volně přístupná i knihovna, kde byla k nahlédnutí nejen pamětní kniha Čtenářské besedy, ale i spousta zajímavých starých knih, které opatrujeme jako oko v hlavě.

Moc děkujeme všem, kteří se účastnili oslav naší knihovny - ať z řad našich drahých hostů, tak i návštěvníků, kterých se sešlo překvapivě velké množství. Bylo to jedním slovem báječné a doufáme, že si lidé odnesli jen samé pozitivní dojmy. Budeme se na Vás těšit při nějaké z dalších akcí, které v knihovně pořádáme.

-jstep-

 

 
 

Fotografie z výstavy pana Petra Stančíka st.

Oslavy 120. výročí, 7.11.2015, VÝSTAVA PETRA STANČÍKA ST., FOTO: Vítězslav Němeček

 

knihovnacm.rajce.idnes.cz/Oslavy_120._vyroci,_7.11.2015,_VYSTAVA_PETRA_STANCIKA_ST.,_FOTO_Vitezslav_Nemecek

 
 

Fotografie z oslav 120. výročí založení

Dobrý den z knihovny, konečně vkládáme fotogalerie ze sobotních oslav. Moc děkujeme fotografům Míše Kubíčkové z Českého Meziříčí a Pavlu Štěpánovi z Dobrušky! Brzy by měl vyjít i článek v Rychnovském deníku.

 
knihovnacm.rajce.idnes.cz/Oslavy_120._vyroci_zalozeni_knihovny_Ceske_Mezirici,_7.11.2015_-_FOTO_Michaela_Kubickova
knihovnacm.rajce.idnes.cz/Oslavy_120._vyroci_zalozeni_knihovny_Ceske_Mezirici%2C_7.11.2015_-_FOTO_Pavel_Stepan/
 
 
 
 

Oslavy knihovny

Moc děkujeme všem, kteří se účastnili včerejších oslav naší knihovny. Ať už z řad našich drahých hostů, tak i milých návštěvníků, kterých se sešlo překvapivě velké množství. Bylo to jedním slovem báječné a doufáme, že jste si odnesli jen samé pozitivní dojmy 
 Již brzy budou k dispozici i všechny fotografie.
 
 

KNIHOVNA SLAVÍ 120. LET OD ZALOŽENÍ

Srdečně zveme všechny na oslavy knihovny, které se konají tuto sobotu 7. 11. od 17 hodin.

 
 
 
 
 

KNIHOVNA UZAVŘENA

V pondělí, 26.10. bude knihovna z důvodu dovolené uzavřena. Děkujeme za pochopení.

 
 
 
 

DIVADLO V KINĚ

 
 
 

Ve středu 9. 9. knihovna uzavřena

Dobrý den.

Ve středu 9. 9. 2015 bude knihovna z provozních důvodů uzavřena.

Děkujeme za pochopení.

 
 
 

Konec prázdninové provozní doby

Dobrý den.

V pondělí 31. 8. bude poslední den, kdy platí prázdninová otevírací doba.

Už ve středu 2. 9. se na Vás od 14 - 17 hodin bude těšit paní knihovnice Čížková a pondělky paní knihovnice Štěpánová od 7 - 11 a od 12 - 17 hodin :-)

 
 
 
 

PRÁZDNINOVÁ PROVOZNÍ DOBA + DOVOLENÁ

Od 1. 7. 2015 začíná platit prázdninová provozní doba:

 Pondělí   7 - 11, 12 - 16 hod           Středa    zavřeno

 

Od 29. 6. - 12. 7.   DOVOLENÁ - knihovna bude uzavřena

 
 
 
Pondělí
 

Fotogalerie z Pasování prvňáčků

Ve čtvrtek 11. 6. 2015 jsme již po čtvrté pasovali prvňáčky na rytíře řádu čtenářského. Akce se vyvedla a děti i dospělí si odnášeli nevšední zážitky :-) Všem moc děkujeme, hlavně rodičům a prarodičům za tak velkou podporu, a těšíme se na příští ročník!
 
 
 
 
 

Pasování prvňáčků již zítra!!!

 
 
 

Dětské divadlo v kině, 14. 6. 2015 od 17h :-)

 
 
 

!!!!Knihovna vyhlašuje soutěž!!!!

 
 
 

Pozvánka na pasování prvňáčků

 
 

Článek v Orlickém týdeníku

Zítra, tj. v úterý by měl vyjít článek o naší Noci s Andersenem v Orlickém týdeníku.

 
 
 
 

Článek o našem nocování v Deníku

V Rychnovském Deníku nám vydali článek o naší Noci s Andersenem :-)
 
 
 
Postupně ve fotogalerii přidáme odkazy na albumy...
 
 
 

Andersen už je na dosah!

Dobrý den z knihovny, už se jen dvakrát vyspíme a je tu Noc s Andersenem, hurááááá. 

Seznamy věcí by jste měli mít již u sebe, ale musím doplnit ještě jednu důležitou věc, na kterou moje hlava děravá zapomněla - PŘEZUVKY.

Už se na Vás všichni moc moc moc těšíme!!!! Snad nám počasí bude přát...

 
 
 
 
 

Odevzdání přihlášek na Andersena

Dobré ráno z knihovny. Noc už se nám blíží a pomalu už finišujeme s přípravami. Sešlo se nám už 11 přihlášek, ale 4 kousky nám pořád chybí. Proto prosím zbývající 4 nocležníky, aby je doručili do knihovny nejpozději do konce příštího týdne, tj. 27.2. Potřebujeme znát přesný počet dětí, kvůli materiálu na vyrábění, diplomům atd. Moc děkujeme a už pomalu odpočítáváme dny.... :-)

 

 Zároveň už se nám mohou hlásit děti, které budou od podzimu v 2. - 6. třídě na příští ročník.

 
 

Prosba :-)

Moc prosíme všechny, kdo by měli doma přebytečné obaly z Kinder vajíček ve kterých se ukrývají hračky, zda by nám je mohli věnovat do knihovny.

Děkujeme všem!!!

 
 
 

Něco málo o Noci s Andersenem

Zdravíme z knihovny. V tuto chvíli už by mělo mít všech 15 dětí (tedy 14, jedna vyplněná přihláška se zatím sama krčí v knihovně) doma svoje přihlášky. Vyplňte a přineste je prosím do knihovny co nejdřív, ať víme, s kým závazně počítat.
Letos bude Noc na téma - PUTOVÁNÍ ZA POHÁDKAMI.
Máme pro Vás nachystanou hromadu překvapení, které odtajníme až se všichni sejdeme ve slavný nocovací pátek. Nezapomeňte, že každý rok je program Noci jiný, bude tomu tak i letos a myslím, že se máte na co těšit!!!
Co prozradit ovšem můžeme je sestava dospěláků :-) Stejně jako v loňském roce nás bude pět. Jana Čížková, Jitule Štěpánová, Míša Kozáková, Verča Žďárková a jediný chlap naší Noci, Milan Valiček. Toho znají děti, které se účastnily už loni. 
 
Takže teď už jen vše naplánovat, nachystat, doladit, zařídit a můžeme se všichni těšit na prima dobrodružství! 
 
      -jit-
 
            
 
 

9. 2. knihovna uzavřena

V pondělí 9. 2. bude knihovna uzavřena. Otevírací doba ve středu zůstává stejná, 14 - 17 hod.

Děkujeme za pochopení.

 
         
 
 

Noc s Andersenem 2015

Dnešním dnem bylo ukončeno bodování na Noc s Andersenem 2015. Nocovat s námi letos, v pátek 27. 3. od 15 hodin bude 15 dětí s nejvyšším počtem nasbíraných bodů. První tři nejlepší oceníme knižními dárky přímo v den akce :-) 

     Pokud někdo už teď ví, že by se účastnit nemohl a nebo má jinou akci a dorazil by později, ať mě kontaktuje prosím. Máme      v záloze i případné náhradníky. Díky.

 
Brouček Matěj
Dedič Jan
Dvořáková Eliška
Klemtová Kateřina
Křečková Ema
Kupková Lucie
Mušáková Kateřina
Novotný Vladimír
Plesl Tomáš
Podstatová Anežka
Podstatová Eliška
Štěpán David Radislav
Štěpánková Tereza
Štěpánová Bára
Štěpánová Tereza
 
 
 

Otevírací doba prosinec 2014

10. 12. středa  14 - 17 h

15. 12. pondělí  7 - 11, 12 - 17 h

17. 12. středa  14 - 17 h

22. 12. pondělí  7 - 11, 12 - 15 h

24. 12. středa  ZAVŘENO

29. 12. pondělí  7 - 11, 12 - 15 h

31. 12. středa  ZAVŘENO

 

 
 

Tabulka bodů na Noc s Andersenem 2015

 
 
 

Nejčtenější knihy roku 2014

Aktualizovali jsme sekci Nejčtenější knihy, nechte se inspirovat :-)

 
 
 
 

Přejeme Vám příjemné svátky

Děkujeme všem našim čtenářům za přízeň v tomto roce.
 
 
 
 

1. 12. ČTENÍ v knihovně a domácí úkol :-)

V pondělí budeme v knihovně opět číst a máme pro děti i menší domácí úkol :-)

Prosíme o obrázky se zimní nebo vánoční tématikou, abychom si to mohli před knihovnou opět nazdobit. Úkol bude za 15 bodů na Noc s Andersenem.

 
 
 
 

Pondělní tvoření 24. 11.

  V pondělí od 14.30 - 16.30 opět v knihovně probíhá výtvarná dílna. Přijďte si s námi něco pěkného vytvořit!

 
 
 

17. 11. knihovna zavřena

V pondělí 17. 11. bude knihovna z důvodu státního svátku uzavřena. Budeme se na Vás těšit ve středu 19. 11. od 14 hodin.

 
 
 
 

20. 10. opět čtení

Srdečně Vás zveme na pondělní "ČTENÍ", které se opět bude konat v knihovně od 15h :-)

 
 

Přijďte do kina na divadlo!

 
 

22. 9. opět výtvarná dílna

V pondělí od 14.30 - 17.00 opět v knihovně probíhá výtvarná dílna. Přijďte si s námi něco pěkného vytvořit!
 
 
 
 

Od října začíná v knihovně "ČTENÍ"

6. října od 15h začíná první poprázdninové čtení v naší knihovně. Budeme se na Vás těšit!!!

 
       
 
 
 

Prázdninový provoz končí :o)

Od 1. září se na Vás budeme těšit nejen v pondělí, ale už i ve středu odpoledne, od 14 - 17 hod.

 
 
 
 

V pondělí 25. 8. opět výtvarná dílna

I v pondělí 25. 8. od 12 h máme v knihovně výtvarnou dílnu. Můžete si přijít něco namalovat nebo vyrobit :-)
 
 
 
 

Alza pomáhá

Naše knihovna dostala sponzorským darem od firmy alza.cz dvě čtečky. Napsali o tom i na svých stránkách www.alza.cz/knihovna-ceske-mezirici-art11324.htm

 
 
 
 
 
 

Výtvarná dílna 4., 11. a 18.8. :o)

V pondělí 4. 8., 11. 8. a 18. 8. budeme v knihovně od 12 do 16h s dětmi vyrábět z dýhy, malovat, kreslit.... 

Kdo bude mít čas a chuť, rádi ho uvidíme :-)

 
 
 

Letní zážitky v obrázcích

Krásný letní den z knihovny. Kdo by chtěl získat další bonusové body na Noc 2015, může namalovat a přinést nějaký prázdninový obrázek. Otevřeno máme opět každé pondělí.

Budeme se těšit na obrázky plné Vašich letních dobrodružství :-)

 
 
 
 

Dovolená v knihovně a prázdninová otevírací doba

DOVOLENÁ V KNIHOVNĚ BUDE PROBÍHAT - 30. 6. - 13. 7. 2014

PRÁZDNINOVÁ OTEVÍRACÍ DOBA - Pondělí: 7 - 11h, 12 - 16h

 
 
 

3. pasování prvňáčků za námi...

Ve čtvrtek 12. 6. 2014 jsme již po třetí pasovali prvňáčky na rytíře řádu čtenářského. Akce se vyvedla a děti i dospělí si odnášeli nevšední zážitky :-) Všem moc děkujeme a těšíme se na příští ročník!
 
 
 
 
 
 
 

Elektronické čtečky i u nás!

Dobré ráno z knihovny, konečně přišli naše nové čtečky knih od www.alza.cz
Brzy si je budete moct vyzkoušet a zapůjčit i domů :-)
 
 
 

Pozvánka na 3. pasování prvňáčků na čtenáře

 
 

Nově u nás - elektronické čtečky

Dobrý den z knihovny. Díky štědrému sponzorskému daru od firmy www.alza.cz se v naší knihovně již brzy objeví dvě krásné nové čtečky knih, které Vám nabídneme k zapůjčení.

 
 
 

Andersen 2014 je za námi :-)

Dobré dopoledne. Andersen je za námi a my všichni doufáme, že jsou dětičky spokojené a plné dojmů. Společně jsme si to opravdu užili  
Právě teď nahrávám fotky na naše knihovnické rajce.net a jen co tam budou, přidám odkaz.  Alba hudou dvě. Jedno větší, co fotila Verča s Míšou a ve druhém bude pár fotek z mého telefonu. 
Moc všem děkujeme a teď už hurá odpočívat!!!! Tak zase za rok  Heslo: třpytky :D
 
 
 
 

ZÍTRA VYPUKNE NOC S ANDERSENEM :o)

Dobré ráno z knihovny. ZÍTRA UŽ TO VYPUKNE, TAKÉ SE TAK TĚŠÍTE??? :-) A opakování je matkou moudrosti :D
 Od třetí hodiny se můžou děti scházet do budovy OÚ, kde sídlí knihovna. Pak se kolem čtvrté přesuneme na "dobrodružnou výpravu" mimo knihovnu. Snad nám bude počasí přát, tak držte pěsti!!! Připomínám pár věcí, pro které se loni rodiče vraceli - kartička pojištěnce a bačkory. Nezapomeňte si něco dobrého na opečení, pohodlné oblečení, které se může zašpinit a hlavně dobrou náladu.
 
Jana, Jitule, Míša a Verča
 
 
 
 

Nové registrační přihlášky

Prosíme všechny naše čtenáře, aby se v co nejkratší době dostavili do knihovny a vyplnili nové registrační přihlášky, které jsou platné od března 2014. Nově nyní rozdělené na čtenáře do 15-ti let a čtenáře nad 15 let. Přihlášky jsou také ke stažení či nahlédnutí na našich stránkách v sekci Dokumenty ke stažení. Moc děkujeme!

 
 

Finální informace k Noci 2014

Dobrý den z knihovny.

Vše kolem Noci už je snad zařízeno, naplánováno a program je předběžně připraven :-)

Jen chci zdůraznit, že vyplněné přihlášky se mohou odevzdávat ještě do pondělí 24. 3. v knihovně. Bude to poslední den, kdy je možnost potvrdit přihlášení a Noci s Andersenem 2014 se účastnit.

Děti, které budou hodně nedočkavé, se tedy do knihovny mohou scházet už od 15 hodin. Uloží si své věci ze seznamu do zasedací místnosti, přezují se, odevzdají kartičku pojišťovny a půjdou do knihovny čekat na všechny přihlášené kamarády. Po čtvrté hodině plánujeme opustit knihovnu a přesunout se na část odpoledního programu ven, na zahradu místní Mateřské školy, kterou nám s velkou ochotou zapůjčila paní ředitelka Jana Černá. Bude tady možnost opéct si cokoliv, co mají děti rády. Takže poprosíme ještě k věcem přibalit něco na opečení. Pečivo - chleba, máme zajištěné. Hlavně ať mají s sebou láhev na pití!!!

Snad nám bude počasí přát a nebudeme muset zůstat v prostorách knihovny, kde by byla varianta náhradního programu :-)

Po návratu se děti mohou těšit na vyrábění, hry, čtení.... Máme se na co těšit.

Vzhledem ke zkušenostem z loňska ještě poprosíme, pokud ponesete dětem upečenou snídani v plastových dózach, označte si je prosím nějakou polepkou. Bude to jednodušší při vracení krabiček v sobotu ráno. Moc děkujeme a pomalu odpočítáváme dny!!!! :-)

     P.S. Průběžné informace a třeba i pár fotek z celé akce budeme dávat v naší skupině knihovnického Facebooku ;-)

Tým Noci s Andersenem J + J + M + V

                                     
 
 
 

Informace a seznam věcí na Noc s Andersenem 2014

Děti se budou scházet do budovy knihovny v pátek 4. 4. na 15 hodinu.

S sebou si donesou: spací pytel nebo deku na zakrytí (případně karimatku kdo má), polštářek a oblíbeného plyšáka, ručník na obličej a ruce, kartáček na zuby a pastu, pyžamo, přezůvky, pastelky a nůžky (ideálně celý penál). Nezapomeňte na kartičku zdravotní pojišťovny a láhev s pitím.

Je zbytečné dávat dětem mobil, peníze či nějakou svačinu. Večeři zajistíme a poprosíme jen o upečení něčeho sladkého či slaného na snídani, stejně jako minulý rok. Bude k dispozici i čaj, voda nebo šťáva.

Přemýšlíme podle počasí o možnosti si udělat "táborák", ale to bychom ještě upřesnili. Děti budou pak mít možnost si donést něco, co mají rády, na opečení. Celý program Noci s Andersenem uveřejníme v průběhu příštího týdne.

V sobotu ráno si je budeme moct vyzvednout do půl 10 nejpozději :-)

Už se moc těšíme a doufáme, že se letošní ročník vydaří stejně tak báječně, jako loňský. 

Tým Noci s Andersenem (Jana Čížková, Jitule Štěpánová, Míša Kozáková a Veronika Žďárková)

 
 

První úkol na Noc s Andersenem 2015

Do konce měsíce března ještě můžete nosit "úkol" :-) Někteří už mají splněno a připsáno slibovaných 15 bodů ;-)

Namalujte nebo vytvořte nějaký výrobek na téma "JARO". I když je do jara ještě daleko, třeba ho tím trochu přivoláme. Ať jsou obrázky hodně veselé a barevné, všechny si vystavíme v prostoru před knihovnou, tak ať tam máme veselo :-)

Těšíme se na Vaše díla :-)

 
 

Oblíbené "ČTENÍ" opět pokračuje

V pondělí 3. 3. 2014, výjmečně od 15 hodin, bude znovu pokračovat projekt "Celá Meřič čte dětem", kdy někteří dospěláci chodí předčítat dětem ze svých oblíbených dětských knížek. 
Před samotným čtením budou ještě vyhlášeni nejlepší sběrači soutěže Noc s Andersenem :-)
Těšíme se na Vás!!! Jana a Jitule
 

Přidána nová složka s fotkami z této akce :-)

http://knihovnacm.rajce.net/Cela_Meric_cte_detem_3._3._2014  

 
 
 

Knihovna nakoupila nové knihy

V měsíci lednu knihovna zakoupila nějaké nové knihy, přikládáme seznam:

                                        NOVÉ KNIHY LEDEN 2014.docx (14313)
 
 
                                      NOVÉ KNIHY LEDEN 2014 - 2.docx (14556)
 
 
 

Noc s Andersenem 2014 - máme prvních dvacet nocležníků :o)

Bodování jsme uzavřeli a vyhlašuji 20 dětí, kteří s námi budou v knihovně nocovat :o) Pokud někdo už teď ví, že by se účastnit nemohl a nebo má jinou akci a dorazil by později, ať mě kontaktuje prosím. Máme v záloze i případné náhradníky. Díky. Jitule a Jana

 

Štěpánová Bára

Mikušík David

Klemtová Kateřina

Pekařová Kateřina

Mušáková Kateřina

Bastl Adam

Jarkovská Nela

Kupková Lucie

Podstatová Anežka

Panenka Josef

Podstatová Eliška

Plesl Tomáš

Štěpánová Tereza

Kubíček Adam

Dvořáková Eliška

Brouček Matěj

Kubíčková Nelly

Bečvář Jakub

Mikušíková Anna

Kahancová Kristýna

 

 

První úkol na Andersena 2015

Zdravíme z knihovny....
Jedna z prvních šancí, jak si připsat body na Noc s Andersenem 2015 je výtvarný "úkol" za 15 bodů.
Namalujte nebo vytvořte nějaký výrobek na téma "JARO". I když je do jara ještě daleko, třeba ho tím trochu přivoláme. Ať jsou obrázky hodně veselé a barevné, všechny si vystavíme v prostoru před knihovnou, tak ať tam máme veselo :-)
Těšíme se na Vaše díla :-)
 
 

Noc s Andersenem se pomalu blíží a soutěž o nocování v knihovně se pomalu uzavírá...

Soutěž se pomalu uzavírá....
V pondělí 27. 1. 2014 máte poslední možnost nasbírat body na Noc s Andersenem 2014. 
Od středy 29. 1. 2014 už se budou sbírat body na Noc s Andersenem 2015, takže se můžete opět postupně přihlašovat. Spát a prožívat s námi dobrodružství v knihovně můžou děti, které budou v září 2014 nastupovat do 2. - 6. třídy.
 
 

On-line katalog v provozu!!!

Nový on-line katalog knih je již v provozu!!!

Můžete si vyhledat, zdali Vámi požadovaná kniha je v naší knihovně.

 
 
 
 

Kontakt

Obecní knihovna České Meziříčí

Boženy Němcové 61
517 71 České Meziříčí


Tel.: 494 661 020 (OÚ)

Štěpánová Jitka
+420725949398

Mgr. Čížková Jana:
+420776728980


Skype: knihovna_cm61



Provozní doba

Pondělí 13.00 - 15.00 hod.
   
Středa 14.00 - 17.00 hod.
   

 

 

Prázdninová provozní doba

Pondělí  13.00 - 15.00 hod.
   
Středa ZAVŘENO